Základní informace o výrobcích

Barum

Nabízíme kompletní sortiment pneumatiky značky Barum. V ČR je značka Barum všeobecně uznávaná s bohatou historií. Značka Barum byla založená Tomášem Baťou. Název Barum vznikl spojením názvů 3 největších československých exportních dodavatelů pneumatik Baťa, Rubena a Matador. Tuto obchodní značku vymyslela a uvedla na trh automobilová závodnice Eliška Junková. V Otrokovicích u Zlína byl otevřen nový závod kam se přesunula postupně celá výroba pneumatik Barum. V roce 1993 byl koupen Barum koncernem Continental. Barum Continental spol. s r.o. získal nejvyšší stupeň hodnocení kvality a současně se stal největší výrobní jednotkou na výrobu osobních pneumatik v Evropě.

BFGoodrich

Americká značka pneumatik založená roku 1870 v Ohiu Dr. Benjamin Franklin Goodrichem a odtud název BFGoodrich. Roku 1986 pod sebe připojila gumárenskou firmu Uniroyal. V roce 1990 celý podnik koupila firma Michelin. Firma BFGoodrich nabízí pneumatiky pro všechny segmenty vozů i pro všechny roční období. Speciálně se ovšem zaměřuje na výkonné pneumatiky pro vozy 4×4 a dodává i obutí pro vozy kategorie Rally a WRC.

Bridgestone

Bridgestone Corporation je japonský gumárenský konglomerát. Byl založený roku 1931 Šódžiró Išibašim. Název Bridgestone (Mostní kámen) pochází z překladu jména zakladatele do angličtiny – išibaši – znamená v japonštině „kamenný most“. Bridgestone je nyní jedinou firmou, která dodává pneumatiky pro seriál závodů Formule 1.

Continental

Historie německé značky Continental AG se datuje již od roku 1871. Continental má na kontě mnoho patentů v oblasti vývoje pneumatik a gumárenského průmyslu jako třeba vzorkovaný běhoun, protiskluzovou pneumatiku, pneumatika s kordem či bezdušová pneumatika. Od roku 1993 spadá pod koncern Continental také česky Barum.

Dunlop

Historie značky Dunlop sahá až do roku 1888 kdy John Boyd Dunlop vyrobil vůbec první nafukovací pneumatiku. Roku 1922 vznikla první pneumatika s ocelovou patkou a s pláštěm z tkaného lana a tím se ztrojnásobila životnost pneumatiky. Spolu s jednodílným ráfkem se tak stala průmyslovým standardem. Firma Dunlop jako první objevila a popsala „aquaplaning“ a uvedla na trh dezén SP 68, který se již vyznačoval lepší odolností vůči tomuto jevu. Za zmínku také jistě stojí patent z roku 1998 uvedení pneumatiky s technologií DSST, samonosné pneumatiky s "failsafe- nouzovými dojezdovými " vlastnostmi.

Falken

Falken Tire Corporation je japonská pneumatikářská firma. Její historie sahá do roku 1983. Tak patří mezi vůbec nejmladší výrobce pneu. I když je tato značka velice mladá, tak již v roce 1985 se začala prosazovat v Americe. Dnes patří pneumatiky Falken mezi nejlepší pneumatiky v oblasti rychlé jízdy na světě. Pneumatiky Falken velmi prosazují zejména jako pneu pro automobilové závody.

Firestone

Firma Firestone byla založena v roce 1900 Harvey Firestonem v Americkém Ohiu. Zásadní pro ní byla spolupráce s Henry Fordem, na jehož vozy dodávali originálně obutí. V době studené války dostala firma Firestone i armádní kontrakt na výrobu útočné střely. Roku 1961 přechází pod Firestone i výrobce pneumatik Dayton Tires. Pneumatiky Firestone obouvali i vozy serie Indy Car Racing. Od konce roku 1979 patří Firestone pod Bridgestone Corporation.

Fulda

Pánové Gust Becker a Moritz Hasenclver založili tuto firmu roku 1900 ve stejnojmenném Německém městě. Na začátku se Fulda zaměřovala na výrobu pneumatik pro jízdní kola. Fulda je také známa svými testovacími vozy. První vůz byl v roce 1938 koncept postavený na bázi luxusního Maybachu SW38, který dosahoval rychlosti až 240 km/h a byl tak vhodný pro testování vysokorychlostních pneumatik. Další testovací vůz byl autobus schopný vyvinout rychlost až 140 km/h určený pro testování nákladních pneumatik zvaný „Fulda Blitz“. Fulda se zároveň stává oficiálním a jediným dodavatelem obutí pro společnost Mercedes-Benz. V roce 2005 navazuje na rychlostní koncept z roku 1938 a staví ve spolupráci se společností Maybach koncept vozu s maximální rychlostí přes 300 km/h a mohla tak prezentovat svojí novou vysokorychlostní pneumatiku Carat Exelero.

General Tire

Společnost General Tyre má své počátky v roce 1915, kdy byla v Americe založena Williamem F. O'Neilem. Firma vyrábí nejen pneumatiky, ale i součásti vlaků a strojní elektroniku. Od roku 1987 patří General Tire pod společnost Continental AG.

GoodYear

Společnost vznikla v Americe roku 1898. Firma GoodYear obouvala slavný Fordův Model T, vyrobila první leteckou pneumatiku a úzce spolupracovala s armádou a NASA, pro kterou vyvíjela techniku. Dnes se jedná o jednoho z největších výrobců pneumatik na světě.

Hankook

Firma Hankook byla založena v roce 1941 jako první manufaktura na pneumatiky v Koreji. V roce 1979 byla postavena „Daejeon Plant“, světově největší továrna na výrobu pneumatik. Dále se firma rozšiřovala do světa a v roce 2003 vytvořila strategickou alianci s firmou Michelin.

Kleber

Společnost Kleber začala výrobu v roce 1911 v továrně BF Goodrich ve Francouzkém Colombes. V roce 1947 přišel Kleber se zimní pneumatikou se znakem ledního medvěda. Roku 1950 pokořil Maurice Herzog, zaměstnanec Kleberu, vrchol Himalájské Anapurny. V roce 1951 zaznamenal Kleber světoví úspěch s první bezdušovou pneumatikou, která byla představena na Motor Show a odolnost proti propíchnutí ohromila i tehdejšího prezidenta Francie René Cotyho, který se výstavy zúčastnil. Rok 1981 znamenal úspěch pro Michel Mouton, pilotující speciál rally skupiny B Audi S1 v San Remo Rally a obouvající pneumatiky Kleber.

Kormoran

Původně polská značka pneumatik dnes patřící pod koncern Michelin.

Kumho

V roce 1960 byla založená korejská firma Samyan Tire, předchůdce dnešní Kumho Tyres, která vyrábí pneumatiky Kumho. Zpočátku byla výroba pneu velmi nízká a pohybovala se kolem 20 pneumatik vyrobených za den, způsobená z velké části manuální prací. V druhé polovině šedesátých let, ale firma prošla postupnou modernizací s přechodem na strojovou výrobu pneu, a také přijala nové jméno Kumho Tyres a začala vyrábět pneumatiky Kumho, které se staly známé po celém světě. Už v polovině sedmdesátých let patřily pneumatiky Kumho mezi přední pneu značku na trhu. Společnost Kumho Tyres navzdory celosvětové ropné krizi dokázala vstoupit i na Korejskou burzu. Nyní firma produkuje miliony pneumatik ročně, které prodává po celém světě.

 

Matador

Slovenská pneumatikářská firma založená roku 1947, kdy se odštěpila od starší gumárenské firmy Matador Bratislava, která od roku 1925 začala produkovat, jako první v tehdejším Československu, pneumatiky pro automobily (Škoda, Tatra, Aero atd.). Roku 1947 byl závod znárodněn. Od roku 1950 produkovali pneumatiky v továrně s názvem „Gumárne 1. mája“ pod značkou Barum. Od roku 1962 byla značka jako státní podnik monopolním výrobcem pneumatik v tehdejším Československu. Roku 1991 byla firma privatizována a od roku 1993 začala opět vyrábět pneumatiky pod názvem Matador.

Michelin

Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin. V roce 1891 vypustila do světa první pneumatiku. Roku 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. Postupem let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich a Uniroyal. Michelin obouval několikrát ( 1977, 2001 )vozy šampionátu Formule 1. V roce 2006 na obutí Michelin vyhrál na voze Renault Fernando Alonso VC Japonska. Od roku 1894 je maskotem firmy panáček Bibendum, dílo francouzského kreslíře Mariuse Rossillona a je to piktogram lidské postavy složené z pneumatik známý po celém světě. Jeho název znamená někoho, kdo obléká „komicky nafouklé, objemné oblečení“.

Nokian

Finská gumárenská společnost vyrábějící od roku 1904 ve městě Nokia pneumatiky pro osobní automobily, užitkové vozy a jízdní kola známá svojí prvotřídní kvalitou především zimních pneumatik danou dlouholetým zkušenostmi s drsnými podmínkami severské zimy.

Pirelli

Jeden z největších výrobců pneumatik na světě byl založen roku 1872 Giovanni Battista Pirellim v Itálii. V roce 1974 vynalezlo Pirelli „širokou radiální pneumatiku“ pro potřeby firmy Lancia pro efektivní přenesení točivého momentu jejího rally speciálu Stratos na závodní povrch. Zavedla tak standart široké konstrukce obutí pro závodní vozy všeobecně. Pirelli je také známá svým exkluzivním kalendářem, který se vydává od roku 1964 a smějí se na něm podílet pouze špičkoví světoví fotografové. Kalendář je určen především jako dar pro významné osobnosti ( papež, anglická královna či náš pan prezident) a pár výtisků směřuje na dobročinné dražby. Od roku 1996 se udílí také „Pirelli International Award“ za nejlepší multimediální prezentaci z oblasti vědy a techniky. Známý je i slogan firmy „Power is nothning without control“ a Pirelli je také dlouholetým generálním sponzorem fotbalového týmu AC Milan.

Sava

Slovinská gumárenská společnost fungující od roku 1920. Firma fungovala postupně pod rakouskou firmou Semperit, později patřila koncernu Continental a dnes je součástí firmy Good Year a má tak při výrobě přístup k pokročilým technologiím. Sava vyrábí pneumatiky jak pro osobní tak dodávkové vozidla a vyznačuje se dobrým poměrem cena/kvalita.

Uniroyal

Historie americké značky Uniroyal se datuje od roku 1892 ještě pod názvem U.S Rubber Company. Od roku 1964 je oficiálním maskotem firmy tygr („Uniroyal Tiger“) který symbolizuje kvalitu, odolnost a tradici automobilového obutí firmy Uniroyal.

 

24 hodin denně Stále jsme tu pro Vás
Příznivé ceny Levné pneumatiky
info@vasepneumatiky.cz Nevíte si rady? Kontaktujte nás.
Nejprodávanější Značky pneu